Підготовка кадрів
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ

Правила прийому до аспірантури

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України (далі — Інститут) проводить підготовку фахівців за освітньо-науковим рівнем доктора філософії через аспірантуру (ІІІ рівень вищої освіти). Підготовка аспірантів здійснюється відповідно до Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах (наукових установах), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року № 261.

Нормативний строк підготовки доктора філософії в аспірантурі становить 4 роки.

1.2. До аспірантури Інституту приймаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які проживають на території України на законних підставах, мають ІІ освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста, магістра) та виявили бажання здобути ІІІ ступінь вищої освіти.

1.3. Прийом до аспірантури Інституту на освітньо-науковий рівень доктора філософії здійснюється на конкурсній основі незалежно від джерел фінансування.

1.4. Не допускається одночасне навчання за кількома спеціальностями.

1.5. Переведення та поновлення здійснюються в межах вакантних місць державного замовлення та ліцензованого обсягу згідно з чинним законодавством.

1.6. Підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії за державним замовленням здійснюється виключно в аспірантурі за очною (денною) формою навчання. На навчання в аспірантурі на умовах контракту приймаються вступники за очною (денною) та заочною формами навчання.

1.7. Кількість аспірантів, підготовка яких здійснюється поза державним замовленням та вартість такої підготовки визначаються вченою радою Інституту з урахуванням ліцензійного обсягу та можливостей забезпечення кваліфікованого наукового керівництва.

1.8. Прийом до аспірантури Інституту здійснюється в межах ліцензованого обсягу за галуззю знань 10 Природничі науки, спеціальність 105 Прикладна фізика та наноматеріали.

1.9. Організацію прийому вступників до закладу вищої освіти здійснює Приймальна комісія, склад якої затверджується наказом директора Інституту, який є її головою. Приймальна комісія діє згідно з положенням про Приймальну комісію Інституту.

1.10. Директор Інституту забезпечує дотримання законодавства України, Правил прийому, а також відкритість та прозорість роботи Приймальної комісії.

Рішення Приймальної комісії, прийняте в межах її повноважень, є підставою для видання відповідного наказу директором Інституту.

Усі питання, пов'язані з прийомом до аспірантури Інституту, вирішує Приймальна комісія на своїх засіданнях.

ІІ. ВИМОГИ ДО РІВНЯ ОСВІТИ ВСТУПНИКІВ

2.1. На навчання для здобуття ступеня доктора філософії до аспірантури Інституту приймаються особи, які здобули ступінь магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста).

ІІІ. ФІНАНСУВАННЯ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ

3.1. Фінансування підготовки аспірантів в Інституті здійснюється:

  • за рахунок видатків державного бюджету (державне замовлення),
  • за кошти фізичних та юридичних осіб (на умовах контракту).

Вартість навчання в аспірантурі Інституту на умовах контракту за чотири роки навчання в 2023 р. становить 157869,0 грн. (сплата вноситься посеместрово) Договір (контракт) укладається після успішного складання вступних випробувань. Інститут має право змінювати розмір плати за навчання у разі зміни тарифів, цін та інших факторів, що виливають на розмір витрат за навчання, з обов'язковим інформуванням про це аспіранта.

3.2. Громадяни України мають право безоплатно (за кошти державного бюджету) здобувати ІІІ ступінь вищої освіти в Інституті на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо цей ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше.

3.3. Підготовка іноземних громадян та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, в аспірантурі здійснюється:

  • за кошти державного бюджету в межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України,
  • за кошти юридичних чи фізичних осіб (на умовах контракту).

IV. СТРОКИ ПРИЙОМУ ЗАЯВ І ДОКУМЕНТІВ, ВСТУПНИХ ІСПИТІВ, КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ТА ЗАРАХУВАННЯ НА НАВЧАННЯ

4.1. Прийом документів, вступні іспити, конкурсний відбір та зарахування на навчання до аспірантури проводяться в такі строки:

Етапи вступної кампанії:

Прийом заяв і документів

до 10 вересня

Вступні іспити

14–30 вересня (за розкладом Президії НАН України)

Зарахування вступників за кошти державного бюджету

1 листопада

Початок навчання в аспірантурі

1 листопада

Етапи вступної кампанії за кошти юридичних чи фізичних осіб (на умовах контракту):

Прийом заяв і документів

З 1 по 10 квітня

до 10 вересня

Вступні іспити

10–15 квітня

14–30 вересня

Зарахування вступників за кошти державного бюджету, фізичних та юридичних осіб

1 травня

1 листопада

Початок навчання в аспірантурі

1 травня

1 листопада

4.2. Прийом документів здійснюється за адресою: м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 36, к. 223, години прийому: з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 16.00 год.,

контактний тел.: (044) 422 95 61.

4.3. Вступники до аспірантури подають такі документи:

  • заяву на ім’я директора Інституту в паперовій формі із візою потенційного наукового керівника щодо його згоди на наукове керівництво;
  • копію диплома про закінчення вищого навчального закладу і копію додатка до нього; при цьому особам, які здобули вищу освіту за кордоном, встановлюється еквівалентність поданого диплома відповідно до «Порядку визнання здобутих в іноземних вищих навчальних закладах ступенів вищої освіти», затвердженого наказом МОН України №504 від 05.05.2015 року;
  • реферат або список опублікованих наукових праць і винаходів; відбитки опублікованих наукових праць (за наявності);
  • особовий листок з обліку кадрів, засвідчений печаткою тієї установи, в якій вступник до аспірантури навчається або працює; анкета наукового працівника
  • чотири кольорові фотокартки 3?4 см;
  • медичну довідку про стан здоров’я за формою №086;
  • рекомендацію Вченої ради вищого навчального закладу (за наявності);
  • копію паспорта;
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для осіб, які вступають до аспірантури на денну форму навчання);
  • посвідчення про складання кандидатських іспитів (за наявності);
  • міжнародний сертифікат з іноземної мови, який засвідчує рівень В2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти (у разі наявності);
  • військовий квиток або посвідчення про приписку — для військовозобов’язаних;
  • згоду на збір та обробку персональних даних.

Разом з повним комплектом обов’язкових документів подаються 2 картонні течки.

4.4. Заяву, паспорт, диплом про вищу освіту та військовий квиток вступники подають особисто.

4.5. Наказом директора Інституту створюється Приймальна комісія Інституту.

4.6. На підставі розгляду поданих (усіх наведених у переліку та вчасно) документів Приймальна комісія допускає вступників до вступних випробувань. Приймальна комісія може відмовити вступнику в допуску до вступних випробувань в аспірантуру у зв’язку з неподанням у встановлений термін документів, визначених цими правилами.

V. ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ ТА КОНКУРСНИЙ ВІДБІР

5.1. Для конкурсного відбору осіб, які вступають на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, зараховуються бали вступних іспитів зі спеціальності та іноземної мови.

Відповідно до Правил прийому з особами, які вступають до аспірантури з іншої галузі знань (спеціальності), ніж та, яку зазначено в їхньому дипломі маґістра (спеціаліста), проводиться додаткове вступне випробування у формі співбесіди-іспиту із загальної фізики.

Вступник, який підтвердив свій рівень знання англійської мови дійсним сертифікатом тестів ТОЕFL або International English Language Testing System або сертифікатом Cambridge English Language Assessment (не нижче рівня В2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти або аналогічного рівня); німецької мови — дійсним сертифікатом TestDaf (не нижче рівня В2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти або аналогічного рівня); французької мови — дійсним сертифікатом тесту DELF або DALF (не нижче рівня В2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти або аналогічного рівня), звільняється від складання вступного іспиту з іноземної мови. Під час визначення результатів конкурсу зазначені сертифікати прирівнюються до результатів вступного іспиту з іноземної мови з найвищим балом.

5.2. Результати складання вступних іспитів оцінюються за п’ятибальною шкалою.

5.3. Результати співбесіди оцінюються за шкалою «пройшов»/«не пройшов».

5.4. У разі отримання оцінки за співбесідою «не пройшов» або незадовільної оцінки вступник до складання наступних іспитів не допускається та позбавляється права брати участь у конкурсі.

5.5. Перескладання вступних іспитів у разі отримання незадовільної оцінки не допускається.

5.6. Особи, які без поважних причин не з’явилися на вступні випробування у визначений розкладом час, до участі у конкурсному відборі не допускаються.

5.7. Конкурсний бал розраховується як середній бал за вступні випробування.

5.8. У тому випадку, коли сумарний рейтинг двох (або більше) вступників на певну спеціальність за результатами вступних випробувань є однаковим, перевага при зарахуванні до аспірантури Інституту надається тому вступникові, який отримав найвищу оцінку за іспит зі спеціальності та має складені кандидатські іспити.

5.9. Вступникам, які отримали задовільну оцінку з усіх вступних іспитів, але не набрали достатньої кількості балів для зарахування до аспірантури за державним замовленням, може бути запропонований вступ до аспірантури на умовах контракту.

5.10. За результатами проведення вступних випробувань до аспірантури приймальна комісія Інституту приймає рішення щодо кожного вступника.

Зарахування до аспірантури проводиться наказом директора Інституту. Рішення про зарахування або про відмову в зарахуванні до аспірантури вступнику повідомляється у тижневий строк з дня прийняття приймальною комісією Інституту відповідного рішення.

5.11. Результати вступних випробувань до аспірантури дійсні до вступу протягом одного календарного року.

6. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДКРИТОСТІ ТА ПРОЗОРОСТІ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ПРИЙОМУ ДО АСПІРАНТУРИ ІНСТИТУТУ

6.1. Інститут зобов’язаний створити умови для ознайомлення вступників з ліцензією на провадження освітньої діяльності. Правила прийому, відомості про ліцензований обсяг та обсяг прийому за державним замовленням оприлюднюються на офіційному веб-сайті Інституту.

6.2. Голова приймальної комісії оголошує про засідання комісії, як правило, не пізніше дня, що передує дню засідання, в особливих випадках не пізніше ніж за три години до початку засідання.

6.3. Подання вступником недостовірних персональних даних, недостовірних відомостей про здобуту раніше освіту є підставою для скасування наказу про зарахування, в частині, що стосується цього вступника.