Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

ВІДКРИТИЙ УРОК «ЦІКАВІ ДОСЛІДИ З ФІЗИКИ» ДЛЯ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ
у школі № 200 (м. Київ), який був проведений співробітниками Інституту металофізики
в рамках VII ЩОРІЧНОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ НАУКИ

23 квітня 2013 року в спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземних мов № 200 м. Києва відбувся відкритий урок «Цікаві досліди з фізики» для учнів старших класів. Урок проводився нашим Інститутом в рамках VII щорічного всеукраїнського фестивалю науки.

Це не був формальний заліковий захід – відбулося яскраве дійство: старший науковий співробітник Інституту, керівник групи з питань трансферу технологій та інноваційної діяльності к.ф.-м.н. Віталій Петрович Бевз провів більше десятка видовищних експериментів та розповів про фізичні явища, які лежать в основі цих експериментів.

Учні мали можливість не лише побачити, але й особисто взяти участь в експериментах на дослідження електричних і магнітних властивостей речовини, зміни властивостей речовини під впливом зміни температури, ефектів поверхневого натягу, вакууму та атмосферного тиску.

Особливу цікавість викликали метали з пам’яттю форми, які школярі побачили вперше. А те, що відкриття цього «чарівного» ефекту, який зараз використовується в усьому світі, було зроблено саме у нашій країні в Інституті, що находиться поряд зі школою, викликало щире захоплення.

Після уроку учні в один голос визнали, що наука і, зокрема, фізика - це дуже цікаво і багато явищ навколо себе вони тепер будуть не просто бачити, але й намагатись зрозуміти фізичну природу світу.

Ми впевнені, що всі вони запам’ятали не лише яскраві експерименти, але і те, що багато корисних і визнаних у всьому світі відкриттів зробили саме вітчизняні вчені і кожен з цих учнів тепер впевнений, що наука, зокрема вітчизняна, заслуговує на повагу і пошану.

Дякуємо адміністрації спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов № 200 м. Києва за сприяння у проведенні уроку.