Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

ПРИЙОМ СТУДЕНТІВ ЧЕРКАСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, який був проведений співробітниками Інституту металофізики в рамках VII ЩОРІЧНОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ НАУКИ


24 квітня 2013 року в рамках VII щорічного всеукраїнського фестивалю науки в Інституті відбувся прийом студентів 4 і 5 курсів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького напряму підготовки «Фізика».

Старший науковий співробітник відділу фазових перетворень к.ф.-м.н. Юрій Сергійович Фірстов прочитав для студентів лекцію на тему «Незвичайні властивості звичайних металів». Студенти не лише дізналися про історію відкриття ефекту пам’яті форми та про сучасні розробки Інституту в цьому напряму, але й змогли власноруч перевірити, як «працює» цей ефект.

Після лекції студенти відвідали два центри колективного користування Інституту.

У Центрі дослідження механічних властивостей науковий співробітник к.ф.-м.н. Олександра Вікторівна Зацарна провела експеримент із визначення механічних властивостей зразку сталі при кімнатній температурі та після охолодження рідким азотом.

Другим центром колективного користування, який відвідали студенти, був «Центр сканувальної зондової мікроскопії та резонансної спектроскопії» (Центр SPM&RS). Студентам було продемонстровано унікальне обладнання надвисоковакуумного сканувального зондового мікроскопу JSPM-4610 фірми JEOL, а співробітник центру Леонід Петрович Клюєнко розповів про можливості такого обладнання для проведення аналізу поверхонь.

Ми будемо раді побачити в майбутньому сьогоднішніх студентів співробітниками нашого Інституту.

Дякуємо адміністрації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького за сприяння в організації візиту.