Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

12.11.2013 УРОЧИСТІ ЗБОРИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПРОФІЛЬНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ВНЗ В ІНСТИТУТІ МЕТАЛОФІЗИКИ ІМ. Г. В. КУРДЮМОВА НАН УКРАЇНИ ДО 95-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ НАН УКРАЇНИ

12 листопада 2013 року до 95-річного ювілею НАН України в Інституті відбулися збори студентів інституту фізики, математики та комп’ютерно-інформаційних систем Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та фізичного факультету Національного технічного університету «КПІ».

Для студентів було проведено екскурсію до виставкового центру Інституту.

Заступник директора з наукової роботи д.ф.-м.н., проф. Володимир Михайлович Надутов та с.н.с. відділу науково-організаційного забезпечення наукових досліджень к.ф.-м.н. Віталій Петрович Бевз прочитали для студентів лекцію щодо історії та сучасної діяльності Інституту з демонстрацією науково-технічних досягнень співробітників Інституту.

Студенти дізналися про такі розробки Інституту, як технологія виготовлення деталей з порошкових сплавів титану, що застосовується в сучасній авіації, аустенітні сталі для підводних кабелів-тросів, аморфні та інварні сплави, ультразвукову ударну обробку зварних конструкцій, що застосовується у вагоно- та мостобудуванні та багато інших інновацій. Особливу цікавість викликали сплави з ефектом пам’яті форми і титанові сплави, що застосовуються у медицині, в якості імплантів.

Окремо для гостей з Черкаського університету, за їх проханням, було проведено екскурсію по Інституту, зокрема, по 4-х центрах колективного користування приладами.

У Центрі дослідження механічних властивостей співробітник центру к.ф.-м.н. Олександра Вікторівна Зацарна за допомогою універсальної машини для механічних випробувань «Instron» 8802 (Великобританія) продемонструвала експеримент із визначення механічних властивостей алюмінієвої стрічки.

У центрі сканувальної зондової мікроскопії та резонансної спектроскопії (Центр SPM&RS) студентам було продемонстровано унікальне обладнання надвисоковакуумного сканувального зондового мікроскопу JSPM-4610 фірми JEOL та багатофункціональний спектрометр ядерного магнітного резонансу Bruker AVANCE 400.

Керівник центру д.ф.-м.н., проф. Володимир Леонідович Карбівський та к.х.н., с.н.с. Володимир Васильович Трачевський розповіли про можливості такого обладнання для проведення аналізу поверхонь та сучасні фізичні задачі, які стоять перед співробітниками центру.

У центрі «Вібраційний магнітометр 7404 VSM» головний відповідальний виконавець центру розповів про використання обладнання виробництва «Lake Shore Cryotronics, Inc.» (США) для розвитку досліджень в області нанотехнологій, а саме, вивчення магнітних властивостей матеріалів на нанорозмірному рівні.

Ми сподіваємося, що від візиту студенти отримали корисну інформацію та цікаві враження, а ми будемо раді побачити їх в майбутньому аспірантами нашого Інституту.

Дякуємо адміністрації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Національного технічного університету «КПІ» за сприяння в організації візиту.