Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

08.11.2016 ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ІНСТИТУТУ, ПРИСВЯЧЕНЕ 70-РІЧЧЮ ДИРЕКТОРА ІНСТИТУТУ АКАДЕМІКА НАН УКРАЇНИ ОРЕСТА МИХАЙЛОВИЧА ІВАСИШИНА

8 листопада 2016 року у великій актовій залі Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України відбулося позачергове відкрите засідання Вченої ради. Захід було присвячено

70-річчю доктора технічних наук, професора, академіка НАН України, двічі лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреата премії НАН України ім.

К. Д. Синельникова та премії Президентів Академій наук України, Білорусі та Молдови, заслуженого діяча науки і техніки України, видатного вченого в галузі фізики міцності та пластичності, директора нашого Інституту — Ореста Михайловича Івасишина.

На засідання, крім членів вченої ради та співробітників Інституту, завітали представники Президії НАН України, науковці з інших інститутів НАН України, освітяни, представники провідних виробничих підприємств України, друзі та рідні.

Директор Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України академік НАН України О. М. Івасишин

Орест Михайлович виступив з науково- популярною доповіддю

«Металічні матеріали: історичний екскурс і погляд у майбутнє», яку можна переглянути за посиланням. Доповідь викликала

великий інтерес, оскільки була розрахована на широке коло слухачів — як науковців-металознавців,

так і гостей засідання.

Після доповіді була презентація інформаційного видання з серії «Біобібліографія вчених України», в якому викладено науковий і життєвий шлях Ореста Михайловича. Презентацію доповнили фото з особистого архіву ювіляра з його коментарями та спогадами.

Значну частину спогадів було присвячено батькам та родині, вчителям та наставникам — тим, хто допомагав, надихав та підтримував. Зокрема, багато теплих слів вдячності Орест Михайлович присвятив своєму науковому керівнику — лауреату Державної премії СРСР, Державних премій УРСР, премії АН УРСР імені

К. Д. Синельникова, заслуженому діячу науки і техніки УРСР, академіку АН УРСР Віталію Никифоровичу Гріднєву, який впродовж 30 років (1955-1985) очолював наш Інститут.

академік АН УРСР В. Н. Гріднєв

Орест Михайлович, як відомий у світі фахівець у галузі досліджень матеріалів на основі титану, веде активну та плідну міжнародну діяльність. Він, зокрема, є членом ради директорів Міждержавної асоціації «Титан», почесним професором ряду університетів. 11 проектів під його керівництвом принесли в Україну близько двох мільйонів доларів інвестицій.

А потім, як і має бути в день народження, були вітання. Багато квітів, адреси з побажаннями, книги, фотографії та сувеніри, звичайно, з титану — металу, якому Орест Михайлович присвятив значну частину своєї наукової кар’єри.

А оскільки стало вже гарною традицією запрошувати на свята Інституту український фольклорний хор «Рожаниця», однією з учасниць якого є молодший науковий співробітник відділу фізики міцності та руйнування Інституту Катерина Сорока (на фото — зліва), і на цей раз хор став окрасою святкової частини засідання.

Від усього серця зичимо Вам, дорогий Оресте Михайловичу,
миру та процвітання,
міцного здоров’я і бадьорого настрою, невичерпного оптимізму та нових творчих успіхів і досягнень. Хай Вас підтримують і надихають рідні люди,
а доля на довгі роки збагачує Вас життєвою мудрістю, натхненням і радістю сьогодення.

Колектив Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова
Національної академії наук України