Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

25-27.05.2016 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ФІЗИКИ МЕТАЛІВ І МЕТАЛІЧНИХ СИСТЕМ» В РАМКАХ НАУКОВО-НАВЧАЛЬНОЇ СЕСІЇ, ПРИСВЯЧЕНОЇ 70-РІЧЧЮ ІНСТИТУТУ

З 25 по 27 травня 2016 року в Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України відбулася міжнародна конференція «Сучасні проблеми фізики металів і металічних систем» в рамках науково-навчальної сесії. Захід було присвячено 70-річчю Інституту, що розпочав свою діяльність у 1945 році. Засновником та першим директором став академік Г.В. Курдюмов, ім’я якого з 1996 року носить Інститут.

Академік Георгій Вячеславович Курдюмов

(14(1) лютого 1902р. — 7 липня 1996р.)


Учасниками конференції стали співробітники НАН та МОН України, представники провідних підприємств металургійної, авіа- та машинобудівної галузі, вчені в галузі фізики металів, фізики твердого тіла та матеріалознавства з України, Польщі, Грузії, Австралії та Китаю – загалом близько 225 осіб.

26 травня в Інституті відбулось виїзне засідання ювілейної наукової сесії Відділення фізики і астрономії НАН України, присвячене 70-річчю Інституту, на якому було високо відмічено досягнення науковців Інституту.

У президіумі (зліва направо): директор Інституту академік НАН України О. М. Івасишин, академік секретар Відділення фізики і астрономії НАН України академік НАН України В. М. Локтєв, почесний директор Інституту магнетизму НАН України та МОН України та директор Інституту металофізики з 1985 по 1989 рр. академік НАН України В. Г. Бар’яхтар, віце-президент НАН України, академік НАН України А. Г. Загородній.


Зіркою святкової ювілейної частини конференції став виступ українського фольклорного хору «Рожаниця», однією з учасниць якого є аспірантка Інституту Катерина Сорока.

Директор Інституту металофізики ім. Г, В. Курдюмова НАН України академік НАН України О. М. Івасишин

Велику цікавість викликала доповідь директора Інституту академіка НАН України, д.т.н., проф. Ореста Михайловича Івасишина про історію та сьогодення Інституту, розвиток наукових напрямів та видатних вчених, що впродовж семи десятків літ працювали тут (презентацію можна подивитися на сайті Інституту металофізики www.imp.kiev.ua).

Впродовж конференції було заслухано 13 пленарних доповідей провідних вітчизняних та зарубіжних науковців.

За три дні конференції близько 100 доповідей представлено на стендовій сесії.

Усні доповіді, що були поділені на дві секції «Структура, фазові перетворення, міцність» та «Теорія, електронна структура, нанофізика», одночасно доповідались в 3х залах Інституту. Загалом було представлено 85 доповідей.

Другий день конференції було присвячено 70-річчю Інституту. Численні вітання приймали науковці Інституту від своїх колег та партнерів:

Науковці Інституту щиро вдячні всім, хто взяв участь у заході,
за теплі слова і вітання.

Завантажити письмові вітання Інституту можна тут.