Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

17.11.2015 В РАМКАХ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ НАУКИ ВІДБУЛАСЯ ЕКСКУРСІЯ ДО ВИСТАВКОВОГО ЦЕНТРУ ДЛЯ УЧНІВ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВОГО ЛІЦЕЮ №145 ПЕЧЕРСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА

Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України долучився до заходів з популяризації науки в рамках всесвітнього Дня науки і 17 листопада 2015 р. відбулася екскурсія до виставкового центру для учнів Природничо-наукового ліцею №145 Печерського району м. Києва.

Цього року до Інституту завітали учні восьмих класів разом зі своїм класним керівником Оксаною Петрівною Ковальчук. Зустрічали учнів та проводили екскурсію старший науковий співробітник відділу теорії твердого тіла, д.ф.-м.н. Лень Євгеній Георгієвич, та науковий співробітник відділу атомної структури та динаміки поверхні, голова Ради молодих вчених, к.ф.-м.н. Віра Сегріївна Філатова.

Для учнів було організовано екскурсію до центру колективного користування обладнанням НАН України, який знаходиться на території Інституту: «Центр сканувальної зондової мікроскопії та резонансної спектроскопії» (Центр SPM&RS). Тут їм керівник центру д.ф.-м.н. Карбівський Володимир Леонідович продемонстрував єдиний в Україні надвисоковакуумний сканувальний зондовий мікроскоп JSPM-4610 фірми JEOL і розповів про те, як за допомогою такого обладнання можна побачити структуру матеріалів на атомному рівні і, навіть, «сфотографувати» окремі атоми, що неймовірно вразило учнів і викликало щиру зацікавленість.

І, звичайно, учні відвідали Виставковий центр Інституту, екскурсію в якому проводили заступник директору Інституту з науково-технічних питань, к.ф.-м.н. Віталій Петрович Бевз. Учні з захопленням спостерігали поведінку порошку заліза в магнітному полі. Граючись, відчули себе «атомами» при високій та низькій температурі. Звісно, учням було наглядно продемонстровано новітні розробки вчених Інституту. Школярі мали можливість побачити та потримати в руках справжні деталі вітчизняного літака АН, пофантазувати над застосовуванням аморфної стрічки, побачити метали з ефектом надпружності і пам’яттю форми, про такі дивовижні метали деякі учні знали, та не уявляли, що відкриття цих ефектів зроблено саме у нашій країні в Інституті, в який вони прийшли на екскурсію.