Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ
АКАДЕМІКУ НАН УКРАЇНИ А.П. ШПАКУ

6 липня 2012 року в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки видатному українському вченому в галузі фізики твердого тіла, фізики наносистем, матеріалознавства та нанотех-нологій, двічі лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки, першому віце-президенту НАН України, академіку НАН України Анатолію Петровичу Шпаку.

Наукова спадщина А.П. Шпака складає понад 500 наукових праць у провідних вітчизняних і міжнародних фахових виданнях. Коло його наукових інтересів було надзвичайно широким і охоплювало найактуальніші проблеми сучасної науки від питань класичної рентґенівської спектроскопії твердого тіла до сучасних проблем нано- та біосистем і нанобіотехнологій. Особливу увагу Анатолій Петрович приділяв науково-педагогічній роботі. Серед його учнів понад 30 докторів і кандидатів наук. Він очолював кафедру фізико-технологічних проблем нанорозмірних систем у Московському фізико-технічному інституті та кафедру прикладної фізики в Національному авіаційному університеті, був головним науковим керівником Інституту новітніх технологій НАУ.

IMG_0055.JPG

DSCF2039.JPG

Видатні наукові та науково-організаційні досягнення А.П. Шпака були відзначені високими державними нагородами. Він — двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки; самовіддану працю А.П. Шпака було відзначено орденами князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів, «За заслуги» ІІІ ступеня, орденом Дружби (Російська Федерація).

DSCF2064.JPG

DSCF2055.JPG

DSCF2068.JPG

Біля центрального фасаду Інституту металофізики, де була встановлена меморіальна дошка, виготовлена відомим українським скульптором, професором Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури В.В. Шевцовим, відбувся урочистий мітинг, присвячений вшануванню пам’яті Анатолія Петровича, який з 1970 року працював в Інституті, а з 2002 по 2011 роки його очолював.

DSCF2070.JPG

На мітингу, який проводив директор Інституту металофізики, академік НАН України О.М. Івасишин, виступали колеґи та друзі Анатолія Петровича: віце-президент НАН України, академік НАН України А.Г. Наумовець, член Президії НАН України, академік НАН України В.Ф. Мачулін, академік-секретар Відділення фізики і астрономії НАН України В.М. Локтєв, академік НАН України С.О. Фірстов та член-кореспондент НАН України В.Т. Черепін.

IMG_0036.JPG

Право відкрити меморіальну дошку було надано почесним гостям — віце-президенту НАН України, академіку НАН України Антону Григоровичу Наумовцю та дружині Анатолія Петровича Євгенії Леонідівні Шпак.

На урочистостях були присутні дійсні члени НАН України, директори інститутів НАН України, колеґи та рідні Анатолія Петровича.