Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

20–23.05.2013 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА ТА ЕЛЕКТРОННА СПЕКТРОСКОПІЯ» (ES&ES 2013), ПРИСВЯЧЕНА ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО ВЧЕНОГО АКАДЕМІКА НАН УКРАЇНИ В. В. НЕМОШКАЛЕНКА (1933–2002) З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ 80-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ ЙОГО НАРОДЖЕННЯ


VV.png

23 травня 2013 року завершилась міжнародна конференція «Електронна структура та електронна спектроскопія» (ES&ES 2013), яку проводив Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України з нагоди відзначення 80-річчя від дня народження видатного українського вченого академіка НАН України В. В. Немошкаленка.

В конференції взяли участь майже 80 науковців з 11 країн світу.

Академік НАН України Володимир Володимирович Немошкаленко (1933–2002), директор Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (1989–2002)

Серед учасників конференції були аспіранти, викладачі та науковці провідних установ і університетів Данії, Іспанії, Китаю, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Росії, Фінляндії, Швейцарії, Японії та України. Інформацію на конференції було представлено як доповідями на пленарних засіданнях, так і у вигляді стендових доповідей.

В день відкриття конференції всі доповіді були присвячені вшануванню пам’яті Володимира Володимировича Немошкаленка: друзі, колеґи та учні згадували видатного вченого, неординарну людину та організатора науки. Зі спогадами виступили академіки НАН України О. М. Івасишин, А. Г. Наумовець, В. М. Локтєв, Я. С. Яцків, В. В. Скороход, М. В. Новіков, члени-кореспонденти НАН України В. Т. Черепін, В. М. Уваров, В. М. Антонов, О. А. Кордюк та інші.

Президія меморіального дня конференції (зліва направо):
академік НАН України В. М. Локтєв (виступає),
І. Д. Немошкаленко (дружина В. В. Немошкаленка),
академік
и НАН України А. Г. Наумовець, О. М. Івасишин,
В.
 Г. Бар’яхтар, А. Г. Загородній, В. Ф. Мачулін, Я. С. Яцків

Зокрема, було зазначено, що така міжнародна конференція в пам’ять Володимира Володимировича Немошкаленка є не лише символічною, але й має глибоке наукове, освітянське та виховне значення.

Впродовж наступних трьох днів відбувся міжнародний науковий семінар, який було присвячено ідеї поєднання експерименту та розрахунків у фізиці твердого тіла, що лягла свого часу в основу наукової школи спектроскопії твердого тіла, заснованої академіком НАН України В. В. Немошкаленком. У наукових доповідях, проголошених на пленарних засіданнях, піднімалися проблеми сучасної фізики твердого тіла, серед яких — проблема високотемпературної надпровідності, важкі ферміони, спінове та зарядове впорядкування, топологічні ізолятори тощо.

У численних відгуках учасників і гостей конференції відзначались актуальність її проведення та високий науковий рівень. Було наголошено, що конференція істотно сприяла як обміну інформацією про найактуальніші світові досягнення у галузі спектроскопії твердого тіла між науковцями України та світу, так і укріпленню світового авторитету школи В. В. Немошкаленка й української науки. Прийнято рішення про доцільність проведення міжнародної конференції «Електронна структура та електронна спектроскопія» (ES&ES) з періодичністю у два роки у провідних світових наукових центрах.

Більш детальну інформацію та матеріали конференції опубліковано на сайті http://eses13.imp.kiev.ua