Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

13.11.2016 ДНІ НАУКИ В ІНСТИТУТІ

В неділю 13 листопада 2016 р. наш Інститут вперше брав участь у Днях науки, які були організовані Радою молодих вчених НАН України за підтримки Президії НАН України.

Приємною несподіванкою стала велика кількість зацікавлених — дорослих та дітей, що у вихідний день, незважаючи на дуже несприятливі погодні умови, завітали до Інституту.

Цікавість і у дітей, і у дорослих викликали явища надпровідності та левітації. Керівник відділу надпровідності, член-кореспондент НАН України Олександр Кордюк та аспірант Юрій Пустовіт не тільки прочитали лекції на теми «Надпровідність та синхротронний експеримент» і «Надпровідність», але й показали, як це працює:

Відвідувачі мали нагоду: дослідити високотемпературну надпровідність за температури рідкого азоту, спостерігати проникнення магнітного потоку у надпровідник та надпровідну левітацію, а також надпровідні безконтактні підшипники та потяг на магнітній «подушці»; пройти майстер-клас з виготовлення та запуску левітрона; провести інші цікаві досліди з гелієм та рідким азотом.

Демонстрації та майстер-класи «Неймовірний електромагнетизм» привертали увагу дітей від 2 років та дорослих і дали змогу відчути квантову фізику на дотик!

Цікаво було і потримати в руках сплави з пам’яттю форми.

Гості з Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України продемонстрували «Утворення зображення на рідкокристалічних дисплеях під дією лазерного випромінювання». Вони за допомогою нанотехнологій створили новітні рідкокристалічні матеріали, чутливі до світла.

Також в цей день у нас пройшли відкриті лекції за участю науковців нашого Інституту, а також Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України та Інституту фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАН України:

Попри складні погодні умови, перший снігопад і відсутність в Інституті опалення, до нас завітало 120 дорослих та близько 300 дітей різного віку! Ми дуже раді такому інтересу до науки і будемо з радістю готуватися до весняних «Днів Науки»!