Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.
Untitled Page

13.02.2014 УРОЧИСТЕ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ІНСТИТУТУ, ПРИСВЯЧЕНЕ ВИДАТНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ ВЧЕНОМУ ПРОФЕСОРУ ЛЬВУ ГРИГОРОВИЧУ ХАНДРОСУ (1914–1993), З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ ЙОГО НАРОДЖЕННЯ

13 лютого 2014 року відбулося урочисте засідання Вченої ради Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України. Засідання було присвячено 100-річчю від дня народження видатного українського вченого в галузі фізики металів, автора наукового відкриття «Явище термопружної рівноваги фаз при фазових перетвореннях мартенситного типу — ефект Курдюмова», лауреата Державної премії України, доктора фізико-математичних наук, професора Льва Григоровича Хандроса (1914–1993).

доктор фіз.-мат. наук, професор
Лев Григорович Хандрос

(10 лютого 1914 р.–26 червня 1993 р.)

У заході, крім членів Вченої ради та співробітників Інституту, взяли участь гості з України та Росії. Засідання відкрив директор Інституту академік НАН України, д.т.н., проф. О. М. Івасишин доповіддю про науковий внесок Льва Григоровича Хандроса у розвиток науки в цілому та, зокрема, Інституту металофізики, в якому професор Хандрос працював більше сорока років (з 1944 року по 1986 рік).

Співробітники відділу фазових перетворень
Інституту металофізики Л. Г. Хандрос і В. А. Лободюк

Далі виступили співробітники Інституту чл.-кор. НАН України, д.т.н., проф. Ю. М. Коваль, д.ф.-м.н., проф. В. Ю. Данільченко, д.т.н., проф. В. А. Лободюк та запрошені гості Інституту: академік НАН України, д.ф.-м.н., проф. С. О. Фірстов (Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України), чл.-кор. НАН України, д.ф.-м.н., проф. Ю. В. Мільман (Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України), д.ф.-м.н., проф. А. Є. Волков (Санкт-Петербурзький державний університет, Росія), д.м.н., проф. Ю. В. Панічкін (Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України) та Л. Л. Коломієць (донька Л. Г. Хандроса).

Доповідачі представили біографію Льва Григоровича Хандроса та його наукові здобутки. Присутнім продемонстрували ґалерею фотографій Льва Григоровича та спогади про особисте спілкування з цим визначним вченим.

Л. Г. Хандрос з макетом супутника «Серафім», виготовленого із застосуванням металів
з ефектом пам’яті форми

Було зачитано лист одного з учнів проф. Л. Г. Хандроса В. Мартинова, який зараз є директором Матеріалознавчої TiNi аерокосмічної корпорації у США. В листі В. Мартинов з вдячністю згадує Льва Григоровича, який був не лише його вчителем і консультантом докторської дисертації, але й взірцевою людиною.

Проф. А. Є. Волков з Санкт-Петербурзького державного університету продемонстрував документальний фільм про відкриття ефекту Курдюмова (відкриття №239 від 25.10.1982 р., автори: Хандрос Л. Г., Курдюмов Г. В.), а проф. Ю. В. Панічкін з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України — документальні зйомки застосування цього відкриття в медицині, зокрема, у серцево-судинній хірургії.