Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

15.05.2014 ОЗНАЙОМЧА ЕКСКУРСІЯ ДО ВИСТАВКОВОГО ЦЕНТРУ ІНСТИТУТУ ДЛЯ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ школи № 200 (м. Київ), яка була проведена в рамках VІII ЩОРІЧНОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ НАУКИ

15 травня 2014 року в Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України відбулася екскурсія до виставкового центру для учнів старших класів спеціалізованої школи № 200 з поглибленим вивченням іноземних мов імені Василя Стуса (м. Київ). Екскурсія проводилася в рамках VІII щорічного всеукраїнського фестивалю науки.

Цього року до Інституту завітали учні одразу трьох старших класів: 7-А, 9-А та 9-В разом зі своїми вчителями: Тамарою Андріївною Пилипенко, вчителем фізики старших класів і класним керівником 7-А класу та Людмилою Іванівною Савченко, вчителем української мови та літератури і класним керівником 9-А класу.

Для учнів 9-х класів було організовано екскурсію до центру колективного користування унікальним обладнанням НАН України, який знаходиться на території Інституту: «Центр сканувальної зондової мікроскопії та резонансної спектроскопії» (Центр SPM&RS). Тут їм було продемонстровано єдиний в Україні надвисоковакуумний сканувальний зондовий мікроскоп JSPM-4610 фірми JEOL.

Співробітник центру Леонід Петрович Клюєнко розповів про те, як за допомогою такого обладнання можна побачити структуру матеріалів на атомному рівні і, навіть, «сфотографувати» окремі атоми.

І, звичайно, всі учні відвідали новий Виставковий центр Інституту, екскурсію в якому проводили старший науковий співробітник Інституту, керівник групи з питань трансферу технологій та інноваційної діяльності к.ф.-м.н. Віталій Петрович Бевз та науковий співробітник відділу кристалізації к.ф.-м.н. Олександр Михайлович Семирга.

Учням було продемонстровано новітні розробки вчених Інституту, за допомогою яких конструюються літаки і поїзди в Україні. Школярі мали можливість побачити та потримати в руках справжні деталі вітчизняного літака АН. Деякі учні вперше побачили метали з пам’яттю форми і дізналися, що відкриття цього «чарівного» ефекту, який зараз використовується в усьому світі, було зроблено саме у нашій країні в Інституті, що находиться поряд з їх школою.

Ми сподіваємося, що наші гості змогли переконатися в тому, що теорія, яку їм викладають в школі на уроках фізики – не лише параграфи й правила, але й жива наука, яка втілюється в життя, приносить користь, робить життя комфортнішим і рухає світ вперед.

Дякуємо адміністрації спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов № 200 м. Києва за сприяння у проведенні уроку.