Організаційна структура
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.
   Назад

 

ВІДДІЛ ТЕОРІЇ МЕТАЛІЧНОГО СТАНУ (02)


Керівник — д.ф.-м.н., с.н.с.

Тарас Михайлович Радченко

+38044-424-90-42

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕНЬ

  • Теоретичне дослідження: особливостей структури спектрів елементарних збуджень неідеальних кристалів, локалізованих станів, кластерних розвинень, перебудови спектрів з підвищенням концентрації дефектів кристалів різної вимірності.
  • Дослідження електронних станів у сильнокорельованих електронних системах пониженої вимірності; побудова точно розв'язуваних моделів; аналіза особливостей поведінки топологічних станів.
  • Аналітичні та чисельні розрахунки характеристик електронної структури й електротранспорту для графенових та інших двовимірних матеріялів з різного типу дефектами й у зовнішніх полях, в тому числі гетероструктур; з'ясування критеріїв виникнення забороненої зони у їхньому енергетичному спектрі й аналіза особливостей їхніх електромагнетних та електрохемічних властивостей.
  • Вивчення макроскопічних квантових ефектів у наномасштабних і мезоскопічних металовмісних структурах.
  • Статистична термодинаміка та фізична кінетика поведінки взаємодійних дефектів структури кристалів, деформаційно-індукованих і магнетних ефектів у еволюції мікроструктури та кореляції властивостей дефектних кристалів, утворення модульованих структур взаємодійних вакансій (нанопор) у опромінених кристалах за дисипативним або спинодальним механізмами.
  • Розробка статистично-термодинамічної теорії гібридних твердих розчинів втілення–заміщення з магнетними компонентами, дослідження фазових перетворень різного типу (зародкоутворення та росту, поліморфних, мартенситних, лад–безлад, парамагнетик–магнетик), процесів розпаду в об'ємі та на поверхні матеріялу, дифузійних процесів у тонких плівках і шаруватих структурах, процесів самоорганізації нерівноважних систем з урахуванням екстремальних принципів.
  • Дослідження дислокаційної структури та процесів пластичної деформації в металах й інтерметалевих сполуках, самоорганізації дислокаційної популяції внаслідок дії джерел дислокацій і в умовах ефекту автоблокування.
  • З'ясування особливостей поведінки металевих і металічних матеріялів в умовах інтенсивної дії сильних зовнішніх чинників: зварювання вибухом, інтенсивної деформації з крученням тощо.
  • Моделювання термодинамічних властивостей і фазових переходів наносистем; нанофлюїдика.
  • Молекулярно-динамічне моделювання атомарної будови аморфних стопів і розтопів.

ІСТОРІЯ І НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

ПУБЛІКАЦІЇ