Події
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ НАНУ.

10.12.2015 КРУГЛИЙ СТІЛ «АКАДЕМІЧНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК ДВИГУН ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ» ОРГАНІЗОВАНИЙ УКРАЇНСЬКИМ ПРЕДСТАВНИЦТВОМ ФОНДУ ФРІДРІХА НАУМАННА ЗА СВОБОДУ

10 грудня 2015 року в MediaHub в Києві відбувся круглий стіл, присвячений академічному підприємництву, на який було запрошено представників Інституту.

В президії (з ліва на право): Дар'я Чайка (начальник відділу Департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН України), Ольга Руденко (директор з розвитку Фонду науково-технічного розвитку України ім. ак. В. С. Міхалевича), Сергій Лобойко (центр розвитку інновацій Києво-Могилянської академії), Ольга Крупська (керівник Фундації «Національного розвитку та інновацій»), доктор Олександр Кнут (консультант Berlin Economics, експерт з питань підприємництва, малого і середнього бізнесу, прямих іноземних інвестицій), Наталія Артюховська (директор українського представництва CRDF Global), академік Орест Івасишин (директор Інституту) Роман Кожушко (директор бізнес-інкубатору «Молодіжний бізнес центр» КНУ технологій та дизайну).

Модерують: Павло Шеремета, Ольга Красовська (Інститут економічних досліджень та політичних консультацій).

Академічне підприємництво є способом трансферу знань і технологій від науки та вищої освіти до бізнесу, що, у свою чергу, сприяє збільшенню інноваційності та конкурентоспроможності малих та середніх підприємств (МСП). Зважаючи на це, багато країн зробили підтримку академічного підприємництва складовою політики підтримки малих і середніх підприємств. Натомість в Україні цій проблемі, нажаль, не було приділено значної уваги.

Саме тому представництво Фонду Фрідріха Науманна в Україні ініціювало комплексне дослідження, присвячене академічному підприємництву в Україні. З метою сприяння академічному підприємництву, міжнародна група експертів провела низку інтерв'ю з українськими посадовцями, представниками провідних університетів та наукових парків України, провідними вченими Національної академії наук України, венчурними інвесторами та представниками неурядових організацій. А 10 грудня відбувся круглий стіл, присвячений презентації та обговоренню отриманих експертною групою результатів з метою їх подальшого вдосконалення.

Вітальне слово наголосила Міріам Космель, керівник проектів Фонду Фрідріха Науманна.

Результати проведених досліджень представив д-р Олександр Кнут, консультант Berlin Economics, експерт з питань підприємництва, малого і середнього бізнесу, прямих іноземних інвестицій.

20.jpg21.jpg

Модератором заходу був український менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), президент Київської школи економіки, ексміністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета.

Ідея цього круглого столу полягає в об’єднанні різних учасників академічного підприємництва для поширення позитивної енергії та ентузіазму багатьох відданих справі людей. Поширення наявних напрацювань допомагатиме іншим учасникам дізнатися про різні можливості, які існують у цій сфері. Це, у свою чергу, має призвести до більш ефективної взаємодії усіх залучених сторін у майбутньому. Тобто, мета цього круглого столу полягає не в отриманні суто теоретичних дискусій, а у сприянні взаємодії та синергії, з одного боку, та розповсюдженні висновків і рекомендацій, з іншого.

Обговорення супроводжувалося синхронним українсько-англійським перекладом.

https://www.facebook.com/fnf.ukraine/photos/gm.1020969447980012/926533610717657/?type=3&theater

http://www.ukrajina.fnst.org/webcom/fancyuri.php/_c-778/_nr-33206/_p-1/_lkm-700/i.html

Дякуємо організаторам заходу за цікавий досвід і сподіваємось, що академічне підприємництво стане в Україні однією з потужних рушійних сил, що призведе нашу країну до процвітання.